Svatba v Řecku na Krétě

Ostrov, kde slunce září až 300 dní v roce a jehož podnebí je označováno za nejteplejší a zdraví nejvíce prospívající v celé Evropě jistě uspokojí vaše představy o ideálním místě pro Váš svatební den a budete se chtít, stejně jako mnozí před vámi, na Krétu vracet.

Na Krétě se o vás postará naše česká svatební koodinátorka.

Na řeckém je ostrově Kréta u je možné uskutečnit právně platný svatební obřad, symbolický svatební obřad, výročí svatby, zásnuby nebo svatební cestu.

V Řecku na Krétě doporučujeme tato svatební místa

SVATBA NA PLÁŽI V ELAFONISI /CHANIA/

Magické místo v nejjižnější části západní Kréty. Pláž Elafonisi je jedním z evropských  unikátů. Místo složitého popisu by asi stačily občas používané fráze “evropské Tichomoří” a  “ráj na zemi”. I když se používá výraz pláž, jedná se u Elafonisi vlastně o přírodní útvar – spojení mezi Krétou a ostrůvkem Elefonisi. 

Elafonisi leží 76 km západně od Chanie a 5 km na jih od kláštera Chrysoskalitisa. Elafonisi  je chráněnou oblastí Natura 2000. Ostrov je plný dun z písečných lilií a jupiners /podobné  jako stromy Cedars/. Ohrožené želvy Careta Careta a několik vzácných zvířat hnízdí na  ostrově a proto je přísně zakázáno odnášet jakékoliv rostliny, živočichy nebo písek z této  oblasti. Exotické pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou, připomínající Karibik, jsou  vytvořené na obou stranách poloostrova. Ve středu poloostrova voda nepřesahuje 1 metr,  vytváří malé laguny a pláž je ideální pro děti. Východní strana pláže je dobře  zorganizovaná a má nejvíce lidí.  

Svatební obřady se konají v pátek v odpoledních hodinách. 

SVATBA NA PLÁŽI FALASSARNA /CHANIA/

Exotická pláž Falassarna leží 59 km od Chanie a 17 km západně od Kissamos. Je umístěná  v západní části Cape Gramvousa. Na severním konci pláže jsou ruiny starověkého  římského města Falassarna. Oblast okolo Falassarny je nádherná a její Natura je chráněná  oblast. Jestliže máte čas a hledáte něco romantického, můžete počkat na západ slunce,  který je považovaný za nejlepší na Krétě. 

Falassarna záliv je jedním z nejznámějších pláží v Řecku, která byla oceněná jako nejlepší  pláž na Krétě a je jedna z 10 nejlepších pláží v Evropě. Falassarna se rozkládá na velké  ploše a skládá se vlastně z pěti po sobě jdoucích pláží s tím, že 2 největší centrální jsou  nejoblíbenější. Písek na Falassarně je bílý, voda barva je tropická. Ve skutečnosti budete  očarování z moře a jeho tyrkysového zabarvení. Hlavní pláž Falassarny je nazvaná Pacheia  Ammos /hrubý písek/. Je to exotická pláž v délce 1 km a šířce 150 metrů. Tato pláž hostí  nejvíce návštěvníků z této oblasti, ale kvůli své délce není nikdy přeplněná.  

Svatební obřady se konají v pátek v odpoledních hodinách. 

SVATBA NA PLÁŽI KIANI BEACH /CHANIA/

Pláž Kiani beach se nachází 30 minut od města Chania. Je to rozsáhlá písečná pláž s  malým množstvím turistů. Skvělé místo pro vaši svatbu. Nachází se nedaleko od vesničky  Kalybes, kde jsou také hotely. 

Svatební obřady se konají v pracovní dny v odpoledních hodinách.

SVATBA NA PLÁŽI GEORGIOPOULIS /RETHYMNO/

Pláž Georgioupolis je velká písečná pláž s rozlohou 1-1,5 km na východ. Nachází se zde  malý romantický bílý kostelík Agios Nikolaos. Je umístěn na molu, které vede přímo do  moře. Pláž je písečná, je plně organizovaná s lehátky a slunečníky, které většinou patří  místním hotelům a jsou pro hosty zdarma. Moře je čisté a pláži byla udělena Evropská  Modrá vlajka. Můžete tu trávit čas nejen koupáním, opalováním, ale také vodními sporty.  Jsou zde restaurace a kavárny, které nabízejí vše, co byste mohli potřebovat. 

Oficiální svatební obřady se konají na pláži. Přímo u kaple je možné se pouze fotografovat  nebo uspořádat symbolický svatební obřad.  

Civilní svatební obřady v pracovní dny v odpoledních hodinách. 

SVATBA NA PLÁŽI EPISKOPI /RETHYMNO/

Dlouhá písečná pláž Episkopi se nachází 1 hodinu od města Chania a 20 minut od města  Rethymno. Nachází se mezi Georgioupolis a Rethymnem. Je to 4 km dlouhá písečná pláž s  malým množství turistů. 

Svatební obřady se konají v pracovní dny v odpoledních hodinách. 

SVATBA U MAJÁKU /CHANIA/

Přístavu v Chanii dominuje maják postavený Benátčany, který se nachází na konci mola,  stráží vstup do přístavu a představuje symbol města Chania. Postavili ho Benátčané v roce  1570 z kamenných bloků, k jeho renovaci došlo roku 1830. Na výšku měří 21 metrů.  Půvabný je zvláště za tmy, kdy se rozsvítí. Do jeho interiéru se nelze podívat. 

Je možný pouze symbolický svatební obřad. 

SVATBA V BENÁTSKÉ PEVNOSTI FORTEZZA /RETHYMNO/

Fortezza je benátská pevnost města Rethymno, které leží na severním pobřeží Kréty cca  80 km západně od hl. města Heraklion. Jedná se o rozsáhlý komplex opevnění z 16.  století. Je hlavní dominantou města Rethymno. Z hradeb pevnosti, které jsou 30 m nad  mořem, je krásný výhled na Rethymno v celé jeho kráse.  

Svatební obřady se konají na hradbách pevnosti s nádherným výhledem na celé pobřeží v  pracovní dny v odpoledních hodinách. 

SVATBA U KOSTELÍKU

Toto romantické místo plné zeleně je ideální pro svatební obřad. Doporučujeme  přiobjednat si delší fotografování na pláži. 

SVATBA NA TERASE HOTELU PANORAMA /KATO GALATAS, CHANIA/

Hotel Panorama poskytuje ideální prostředí pro vaši svatbu a jeho zkušený personál zajistí  splnění všech vašich snů pro tento výjimečný a cenný okamžik vašeho života. Je ideálním  místem pro svatební hostiny, s neuvěřitelnými výhledy na moře. Dále nabízí apartmá a  pokoje se soukromým bazénem a křídlem pouze pro dospělé Panorama Blue. Jedná se o  okouzlující terasy poskytují pulzující zázemí se svěžími zahradami vedle krásné pláže. 

SVATBA NA PLÁŽI PALM TREE /RETHYMNO/

Krásná soukromá pláž Palm Tree s palmami a nádherným výhledem na moře je to pravé  místo pro váš svatební den. Jedná se o soukromé místo cca 15 km od Rethymna. Svatební  obřady se konají v pracovní dny v odpoledních hodinách při západu slunce. Nedaleko se  nachází pláž Episkopi vhodná k fotografování. Je možné si také objednat loď, která přiveze  nevěstu k obřadu. Pronájem na celý den cena na vyžádání. 

SVATBA NA FARMĚ /RETHYMNO, ADELIANOS KAMPOS/

Farma se nachází v okrese Rethymno ve vesničce Adelianos Kampos. Farma a její budovy  jsou v dokonalé harmonii s krajinou. Na farmě najdete Olive Press, vodní mlýn, pec na  dřevo, obchod se smíšeným zbožím, vinný sklep, dílny, kostel a penziony. Civilní obřady se  mohou konat před kostelíkem nebo v sadě s olivami nebo na náměstí. Můžete si připlatit  za soukromý pokoj před svatbou, kde se můžete buď převléct nebo nachystat se na  svatbu. Cena pokoje je 150 EUR a se šampaňským a ovocem 170 EUR. V případě  pronájmu na celý den je cena na vyžádání. 

SVATBA VE VINAŘSTVÍ /CHANIA/

Využití krétského vinařství jako místa pro svatbu může přinést klidný, příjemný a zábavný  den na oslavu vaší lásky a odhodlání.Nevěsty, které chtějí krétskou vinařskou svatbu,  nemusí jít daleko pro tuto nádhernou scenérii, pro toto rustikální místa o samozřejmě  lahodné víno. Tento ideální prostor se nachází v tradiční krétské vesničce v okrese Chania  v blízkosti vesničky Vrysses Apokoronas. Budete obklopeni olivovými stromy v rustikální  přírodě a vaši hosté se mohou těšit na romantickou svatbu s krásně prostřenou večeří na  nádvoří. Ve vinařství je možný pouze svatební obřady a recepce, není možné ubytování.  To doporučujeme v oblasti Georgioupoli nebo Alymrida u moře nebo v Apokoronas ve  vnitrozemí. 

SVATBY V OBLASTI HERAKLION – GOUVES nebo HERSONISSOS

Oficiální svatební obřady v této oblasti nejsou možné na pláži, pouze na úřadě. Je možné  uspořádat legální část obřadu na radnici a následně je možný symbolický svatební obřad  na pláži. V případě zájmu zašleme cenovou nabídku.

SVATBA NA PLÁŽI V ELAFONISI /CHANIA/
SVATBA NA PLÁŽI FALASSARNA /CHANIA/
SVATBA NA PLÁŽI KIANI BEACH /CHANIA/
SVATBA NA PLÁŽI GEORGIOPOULIS /RETHYMNO/
SVATBA NA PLÁŽI EPISKOPI /RETHYMNO/
SVATBA U MAJÁKU /CHANIA/
SVATBA V BENÁTSKÉ PEVNOSTI FORTEZZA /RETHYMNO/
SVATBA U KOSTELÍKU
SVATBA NA TERASE HOTELU PANORAMA /KATO GALATAS, CHANIA/
SVATBA NA PLÁŽI PALM TREE /RETHYMNO/
SVATBA NA FARMĚ /RETHYMNO, ADELIANOS KAMPOS/
SVATBA VE VINAŘSTVÍ /CHANIA/
SVATBY V OBLASTI HERAKLION – GOUVES nebo HERSONISSOS
Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta v Řecku.

Řekněte si své "ANO" na Krétě!

mám zájem

Svatební reference

Nestyďte se pobrouzdat těmito nádhernými fotografiemi a vychutnat si obrázky, o které se s námi podělili čerství novomanželé. Děkujeme novomanželským párům a svatebním fotografům, že můžeme použít jejich záběry.

Informace o zemi

O destinaci
Kdy a jak cestovat?
Dovolená na míru
Mapa

Kréta je největším a nejjižnějším řeckým ostrovem. Rozprostírá se na ploše 8 259 km2 mezi třemi kontinenty – Evropou, Asií a Afrikou. Od západu k východu ostrova urazíte po pevnině 260 km. Na šířku má ostrov asi 60 km. Na západě ostrova šplhá do výšky necelých 2 500 m n. m. pohoří Levka Ori, uprostřed leží hory Idi a na východě Dikti. Kréta je asi nejrozmanitějším ostrovem Řecka. Najdete tu divoké pobřeží, dlouhé rozlehlé pláže, vysoké hory, dlouhou průchozí rokli Samaria, nebo malebné zálivy s rybářskými osadami a těžko dostupné vesničky v horách. Kréta a její palácový komplex Knóssos v Herakleionu představuje významné centrum starověké mínojské kultury. Tento ostrov vás prostě nikdy nepřestane inspirovat.

Ostrov se dělí na čtyři provincie: Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi.

Kréta je synonymum pro nádherné pláže, památky, úžasné přírodní scenérie a rozmanitou zábavu.  Na Krétě si vybere každý.

Na Krétu lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: 2 hodiny a 30 minut. Vzdušná vzdálenost Praha – Heraklion je 2250 km, Praha – Chania 2100 km. Na ostrově je spolehlivá autobusová doprava, dále si můžete zapůjčit kolo, moped, auto.

Počasí na ostrově Kréta je typicky středozemní. Počasí v létě je teplé a téměř beze srážek, na jihu, u pobřeží Lybijského moře, se dá říci, že je přímo horké. Zima bývá mírná, se sněhem v horských oblastech, deštěm v nížinách a přesto poskytující dostatek slunečných dní. V zimě a v jarních měsících je Kréta vzhledem k vysokým teplotám, dostatku srážek a vysoké vlhkosti jeden z nejzelenějších ostrovů ve Středozemním moři. Protože je Kréta velmi hornatá, změny počasí mohou být velmi náhlé. V každém případě však platí, že v létě je počasí téměř pořád slunečné, neprší a teploty vzduchu i moře jsou dostatečně vysoké pro příjemné strávení dovolené. Protože každý návštěvník je jiný a rozmanitost Kréty i jejího počasí je velká, nejde určit, kdy je na Krétě nejlépe. Kréta má vždy pro každého něco …

Časový posun + 1 hodina.

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd…

Nezávazná poptávka svatby

Souhrn poptávky

Destinace: Svatba v Řecku na Krétě
Destinace: Termín: Vlastní termín: NevyplněnoMísto odletu: Počet dosp: Dítě:
Představení
Kontaktní údaje

SVATBA NA PLÁŽI V ELAFONISI /CHANIA/

Magické místo v nejjižnější části západní Kréty. Pláž Elafonisi je jedním z evropských  unikátů. Místo složitého popisu by asi stačily občas používané fráze “evropské Tichomoří” a  “ráj na zemi”. I když se používá výraz pláž, jedná se u Elafonisi vlastně o přírodní útvar – spojení mezi Krétou a ostrůvkem Elefonisi. 

Elafonisi leží 76 km západně od Chanie a 5 km na jih od kláštera Chrysoskalitisa. Elafonisi  je chráněnou oblastí Natura 2000. Ostrov je plný dun z písečných lilií a jupiners /podobné  jako stromy Cedars/. Ohrožené želvy Careta Careta a několik vzácných zvířat hnízdí na  ostrově a proto je přísně zakázáno odnášet jakékoliv rostliny, živočichy nebo písek z této  oblasti. Exotické pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou, připomínající Karibik, jsou  vytvořené na obou stranách poloostrova. Ve středu poloostrova voda nepřesahuje 1 metr,  vytváří malé laguny a pláž je ideální pro děti. Východní strana pláže je dobře  zorganizovaná a má nejvíce lidí.  

Svatební obřady se konají v pátek v odpoledních hodinách. 

SVATBA NA PLÁŽI FALASSARNA /CHANIA/

Exotická pláž Falassarna leží 59 km od Chanie a 17 km západně od Kissamos. Je umístěná  v západní části Cape Gramvousa. Na severním konci pláže jsou ruiny starověkého  římského města Falassarna. Oblast okolo Falassarny je nádherná a její Natura je chráněná  oblast. Jestliže máte čas a hledáte něco romantického, můžete počkat na západ slunce,  který je považovaný za nejlepší na Krétě. 

Falassarna záliv je jedním z nejznámějších pláží v Řecku, která byla oceněná jako nejlepší  pláž na Krétě a je jedna z 10 nejlepších pláží v Evropě. Falassarna se rozkládá na velké  ploše a skládá se vlastně z pěti po sobě jdoucích pláží s tím, že 2 největší centrální jsou  nejoblíbenější. Písek na Falassarně je bílý, voda barva je tropická. Ve skutečnosti budete  očarování z moře a jeho tyrkysového zabarvení. Hlavní pláž Falassarny je nazvaná Pacheia  Ammos /hrubý písek/. Je to exotická pláž v délce 1 km a šířce 150 metrů. Tato pláž hostí  nejvíce návštěvníků z této oblasti, ale kvůli své délce není nikdy přeplněná.  

Svatební obřady se konají v pátek v odpoledních hodinách. 

SVATBA NA PLÁŽI KIANI BEACH /CHANIA/

Pláž Kiani beach se nachází 30 minut od města Chania. Je to rozsáhlá písečná pláž s  malým množstvím turistů. Skvělé místo pro vaši svatbu. Nachází se nedaleko od vesničky  Kalybes, kde jsou také hotely. 

Svatební obřady se konají v pracovní dny v odpoledních hodinách.

SVATBA NA PLÁŽI GEORGIOPOULIS /RETHYMNO/

Pláž Georgioupolis je velká písečná pláž s rozlohou 1-1,5 km na východ. Nachází se zde  malý romantický bílý kostelík Agios Nikolaos. Je umístěn na molu, které vede přímo do  moře. Pláž je písečná, je plně organizovaná s lehátky a slunečníky, které většinou patří  místním hotelům a jsou pro hosty zdarma. Moře je čisté a pláži byla udělena Evropská  Modrá vlajka. Můžete tu trávit čas nejen koupáním, opalováním, ale také vodními sporty.  Jsou zde restaurace a kavárny, které nabízejí vše, co byste mohli potřebovat. 

Oficiální svatební obřady se konají na pláži. Přímo u kaple je možné se pouze fotografovat  nebo uspořádat symbolický svatební obřad.  

Civilní svatební obřady v pracovní dny v odpoledních hodinách. 

SVATBA NA PLÁŽI EPISKOPI /RETHYMNO/

Dlouhá písečná pláž Episkopi se nachází 1 hodinu od města Chania a 20 minut od města  Rethymno. Nachází se mezi Georgioupolis a Rethymnem. Je to 4 km dlouhá písečná pláž s  malým množství turistů. 

Svatební obřady se konají v pracovní dny v odpoledních hodinách. 

SVATBA U MAJÁKU /CHANIA/

Přístavu v Chanii dominuje maják postavený Benátčany, který se nachází na konci mola,  stráží vstup do přístavu a představuje symbol města Chania. Postavili ho Benátčané v roce  1570 z kamenných bloků, k jeho renovaci došlo roku 1830. Na výšku měří 21 metrů.  Půvabný je zvláště za tmy, kdy se rozsvítí. Do jeho interiéru se nelze podívat. 

Je možný pouze symbolický svatební obřad. 

SVATBA V BENÁTSKÉ PEVNOSTI FORTEZZA /RETHYMNO/

Fortezza je benátská pevnost města Rethymno, které leží na severním pobřeží Kréty cca  80 km západně od hl. města Heraklion. Jedná se o rozsáhlý komplex opevnění z 16.  století. Je hlavní dominantou města Rethymno. Z hradeb pevnosti, které jsou 30 m nad  mořem, je krásný výhled na Rethymno v celé jeho kráse.  

Svatební obřady se konají na hradbách pevnosti s nádherným výhledem na celé pobřeží v  pracovní dny v odpoledních hodinách. 

SVATBA U KOSTELÍKU

Toto romantické místo plné zeleně je ideální pro svatební obřad. Doporučujeme  přiobjednat si delší fotografování na pláži. 

SVATBA NA TERASE HOTELU PANORAMA /KATO GALATAS, CHANIA/

Hotel Panorama poskytuje ideální prostředí pro vaši svatbu a jeho zkušený personál zajistí  splnění všech vašich snů pro tento výjimečný a cenný okamžik vašeho života. Je ideálním  místem pro svatební hostiny, s neuvěřitelnými výhledy na moře. Dále nabízí apartmá a  pokoje se soukromým bazénem a křídlem pouze pro dospělé Panorama Blue. Jedná se o  okouzlující terasy poskytují pulzující zázemí se svěžími zahradami vedle krásné pláže. 

SVATBA NA PLÁŽI PALM TREE /RETHYMNO/

Krásná soukromá pláž Palm Tree s palmami a nádherným výhledem na moře je to pravé  místo pro váš svatební den. Jedná se o soukromé místo cca 15 km od Rethymna. Svatební  obřady se konají v pracovní dny v odpoledních hodinách při západu slunce. Nedaleko se  nachází pláž Episkopi vhodná k fotografování. Je možné si také objednat loď, která přiveze  nevěstu k obřadu. Pronájem na celý den cena na vyžádání. 

SVATBA NA FARMĚ /RETHYMNO, ADELIANOS KAMPOS/

Farma se nachází v okrese Rethymno ve vesničce Adelianos Kampos. Farma a její budovy  jsou v dokonalé harmonii s krajinou. Na farmě najdete Olive Press, vodní mlýn, pec na  dřevo, obchod se smíšeným zbožím, vinný sklep, dílny, kostel a penziony. Civilní obřady se  mohou konat před kostelíkem nebo v sadě s olivami nebo na náměstí. Můžete si připlatit  za soukromý pokoj před svatbou, kde se můžete buď převléct nebo nachystat se na  svatbu. Cena pokoje je 150 EUR a se šampaňským a ovocem 170 EUR. V případě  pronájmu na celý den je cena na vyžádání. 

SVATBA VE VINAŘSTVÍ /CHANIA/

Využití krétského vinařství jako místa pro svatbu může přinést klidný, příjemný a zábavný  den na oslavu vaší lásky a odhodlání.Nevěsty, které chtějí krétskou vinařskou svatbu,  nemusí jít daleko pro tuto nádhernou scenérii, pro toto rustikální místa o samozřejmě  lahodné víno. Tento ideální prostor se nachází v tradiční krétské vesničce v okrese Chania  v blízkosti vesničky Vrysses Apokoronas. Budete obklopeni olivovými stromy v rustikální  přírodě a vaši hosté se mohou těšit na romantickou svatbu s krásně prostřenou večeří na  nádvoří. Ve vinařství je možný pouze svatební obřady a recepce, není možné ubytování.  To doporučujeme v oblasti Georgioupoli nebo Alymrida u moře nebo v Apokoronas ve  vnitrozemí. 

SVATBY V OBLASTI HERAKLION – GOUVES nebo HERSONISSOS

Oficiální svatební obřady v této oblasti nejsou možné na pláži, pouze na úřadě. Je možné  uspořádat legální část obřadu na radnici a následně je možný symbolický svatební obřad  na pláži. V případě zájmu zašleme cenovou nabídku.

SVATBA NA PLÁŽI V ELAFONISI /CHANIA/

Magické místo v nejjižnější části západní Kréty. Pláž Elafonisi je jedním z evropských  unikátů. Místo složitého popisu by asi stačily občas používané fráze “evropské Tichomoří” a  “ráj na zemi”. I když se používá výraz pláž, jedná se u Elafonisi vlastně o přírodní útvar – spojení mezi Krétou a ostrůvkem Elefonisi. 

Elafonisi leží 76 km západně od Chanie a 5 km na jih od kláštera Chrysoskalitisa. Elafonisi  je chráněnou oblastí Natura 2000. Ostrov je plný dun z písečných lilií a jupiners /podobné  jako stromy Cedars/. Ohrožené želvy Careta Careta a několik vzácných zvířat hnízdí na  ostrově a proto je přísně zakázáno odnášet jakékoliv rostliny, živočichy nebo písek z této  oblasti. Exotické pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou, připomínající Karibik, jsou  vytvořené na obou stranách poloostrova. Ve středu poloostrova voda nepřesahuje 1 metr,  vytváří malé laguny a pláž je ideální pro děti. Východní strana pláže je dobře  zorganizovaná a má nejvíce lidí.  

Svatební obřady se konají v pátek v odpoledních hodinách. 

SVATBA NA PLÁŽI FALASSARNA /CHANIA/

Exotická pláž Falassarna leží 59 km od Chanie a 17 km západně od Kissamos. Je umístěná  v západní části Cape Gramvousa. Na severním konci pláže jsou ruiny starověkého  římského města Falassarna. Oblast okolo Falassarny je nádherná a její Natura je chráněná  oblast. Jestliže máte čas a hledáte něco romantického, můžete počkat na západ slunce,  který je považovaný za nejlepší na Krétě. 

Falassarna záliv je jedním z nejznámějších pláží v Řecku, která byla oceněná jako nejlepší  pláž na Krétě a je jedna z 10 nejlepších pláží v Evropě. Falassarna se rozkládá na velké  ploše a skládá se vlastně z pěti po sobě jdoucích pláží s tím, že 2 největší centrální jsou  nejoblíbenější. Písek na Falassarně je bílý, voda barva je tropická. Ve skutečnosti budete  očarování z moře a jeho tyrkysového zabarvení. Hlavní pláž Falassarny je nazvaná Pacheia  Ammos /hrubý písek/. Je to exotická pláž v délce 1 km a šířce 150 metrů. Tato pláž hostí  nejvíce návštěvníků z této oblasti, ale kvůli své délce není nikdy přeplněná.  

Svatební obřady se konají v pátek v odpoledních hodinách. 

SVATBA NA PLÁŽI KIANI BEACH /CHANIA/

Pláž Kiani beach se nachází 30 minut od města Chania. Je to rozsáhlá písečná pláž s  malým množstvím turistů. Skvělé místo pro vaši svatbu. Nachází se nedaleko od vesničky  Kalybes, kde jsou také hotely. 

Svatební obřady se konají v pracovní dny v odpoledních hodinách.

SVATBA NA PLÁŽI GEORGIOPOULIS /RETHYMNO/

Pláž Georgioupolis je velká písečná pláž s rozlohou 1-1,5 km na východ. Nachází se zde  malý romantický bílý kostelík Agios Nikolaos. Je umístěn na molu, které vede přímo do  moře. Pláž je písečná, je plně organizovaná s lehátky a slunečníky, které většinou patří  místním hotelům a jsou pro hosty zdarma. Moře je čisté a pláži byla udělena Evropská  Modrá vlajka. Můžete tu trávit čas nejen koupáním, opalováním, ale také vodními sporty.  Jsou zde restaurace a kavárny, které nabízejí vše, co byste mohli potřebovat. 

Oficiální svatební obřady se konají na pláži. Přímo u kaple je možné se pouze fotografovat  nebo uspořádat symbolický svatební obřad.  

Civilní svatební obřady v pracovní dny v odpoledních hodinách. 

SVATBA NA PLÁŽI EPISKOPI /RETHYMNO/

Dlouhá písečná pláž Episkopi se nachází 1 hodinu od města Chania a 20 minut od města  Rethymno. Nachází se mezi Georgioupolis a Rethymnem. Je to 4 km dlouhá písečná pláž s  malým množství turistů. 

Svatební obřady se konají v pracovní dny v odpoledních hodinách. 

SVATBA U MAJÁKU /CHANIA/

Přístavu v Chanii dominuje maják postavený Benátčany, který se nachází na konci mola,  stráží vstup do přístavu a představuje symbol města Chania. Postavili ho Benátčané v roce  1570 z kamenných bloků, k jeho renovaci došlo roku 1830. Na výšku měří 21 metrů.  Půvabný je zvláště za tmy, kdy se rozsvítí. Do jeho interiéru se nelze podívat. 

Je možný pouze symbolický svatební obřad. 

SVATBA V BENÁTSKÉ PEVNOSTI FORTEZZA /RETHYMNO/

Fortezza je benátská pevnost města Rethymno, které leží na severním pobřeží Kréty cca  80 km západně od hl. města Heraklion. Jedná se o rozsáhlý komplex opevnění z 16.  století. Je hlavní dominantou města Rethymno. Z hradeb pevnosti, které jsou 30 m nad  mořem, je krásný výhled na Rethymno v celé jeho kráse.  

Svatební obřady se konají na hradbách pevnosti s nádherným výhledem na celé pobřeží v  pracovní dny v odpoledních hodinách. 

SVATBA U KOSTELÍKU

Toto romantické místo plné zeleně je ideální pro svatební obřad. Doporučujeme  přiobjednat si delší fotografování na pláži. 

SVATBA NA TERASE HOTELU PANORAMA /KATO GALATAS, CHANIA/

Hotel Panorama poskytuje ideální prostředí pro vaši svatbu a jeho zkušený personál zajistí  splnění všech vašich snů pro tento výjimečný a cenný okamžik vašeho života. Je ideálním  místem pro svatební hostiny, s neuvěřitelnými výhledy na moře. Dále nabízí apartmá a  pokoje se soukromým bazénem a křídlem pouze pro dospělé Panorama Blue. Jedná se o  okouzlující terasy poskytují pulzující zázemí se svěžími zahradami vedle krásné pláže. 

SVATBA NA PLÁŽI PALM TREE /RETHYMNO/

Krásná soukromá pláž Palm Tree s palmami a nádherným výhledem na moře je to pravé  místo pro váš svatební den. Jedná se o soukromé místo cca 15 km od Rethymna. Svatební  obřady se konají v pracovní dny v odpoledních hodinách při západu slunce. Nedaleko se  nachází pláž Episkopi vhodná k fotografování. Je možné si také objednat loď, která přiveze  nevěstu k obřadu. Pronájem na celý den cena na vyžádání. 

SVATBA NA FARMĚ /RETHYMNO, ADELIANOS KAMPOS/

Farma se nachází v okrese Rethymno ve vesničce Adelianos Kampos. Farma a její budovy  jsou v dokonalé harmonii s krajinou. Na farmě najdete Olive Press, vodní mlýn, pec na  dřevo, obchod se smíšeným zbožím, vinný sklep, dílny, kostel a penziony. Civilní obřady se  mohou konat před kostelíkem nebo v sadě s olivami nebo na náměstí. Můžete si připlatit  za soukromý pokoj před svatbou, kde se můžete buď převléct nebo nachystat se na  svatbu. Cena pokoje je 150 EUR a se šampaňským a ovocem 170 EUR. V případě  pronájmu na celý den je cena na vyžádání. 

SVATBA VE VINAŘSTVÍ /CHANIA/

Využití krétského vinařství jako místa pro svatbu může přinést klidný, příjemný a zábavný  den na oslavu vaší lásky a odhodlání.Nevěsty, které chtějí krétskou vinařskou svatbu,  nemusí jít daleko pro tuto nádhernou scenérii, pro toto rustikální místa o samozřejmě  lahodné víno. Tento ideální prostor se nachází v tradiční krétské vesničce v okrese Chania  v blízkosti vesničky Vrysses Apokoronas. Budete obklopeni olivovými stromy v rustikální  přírodě a vaši hosté se mohou těšit na romantickou svatbu s krásně prostřenou večeří na  nádvoří. Ve vinařství je možný pouze svatební obřady a recepce, není možné ubytování.  To doporučujeme v oblasti Georgioupoli nebo Alymrida u moře nebo v Apokoronas ve  vnitrozemí. 

SVATBY V OBLASTI HERAKLION – GOUVES nebo HERSONISSOS

Oficiální svatební obřady v této oblasti nejsou možné na pláži, pouze na úřadě. Je možné  uspořádat legální část obřadu na radnici a následně je možný symbolický svatební obřad  na pláži. V případě zájmu zašleme cenovou nabídku.

Svatba v Řecku na Krétě

Ostrov, kde slunce září až 300 dní v roce a jehož podnebí je označováno za nejteplejší a zdraví nejvíce prospívající v celé Evropě jistě uspokojí vaše představy o ideálním místě pro Váš svatební den a budete se chtít, stejně jako mnozí před vámi, na Krétu vracet.

Na Krétě se o vás postará naše česká svatební koodinátorka.

Na řeckém je ostrově Kréta u je možné uskutečnit právně platný svatební obřad, symbolický svatební obřad, výročí svatby, zásnuby nebo svatební cestu.