Pavla a Petr

Svatba Kuba

Svatební obřad se konal na Kubě v hotelu Melia Varadero.

Novomanželé nám napsali:

Moc rádi bychom touto cestou z celého srdce poděkovali paní Martině za nadstandartní péči při vyřizování, průběhu naší svatby až do úplného dotažení v podobě vystavení oddacího listu v češtině.

Svatba se uskutečnila dne 15.8.2019 na Kubě. Na doporučení paní Martiny jsme si vybrali krásný Hotel Melia Varadero, kde o nás bylo výborně postaráno od samotného začátku. Druhý den po příjezdu jsme se setkali s příjemnou svatební koordinátorkou Anou Marys, která s námi prošla všechny detaily obřadu – od výběru místa, hudby, kytice, účesu pro nevěstu a menu k večeři pod širým nebem. Na naše přání dokonce dokázala zajistit k focení nádherný starý cabriolet, který je pro Kubu tak typický. Společně s profesionální fotografkou tak bylo o zpečetění nádherné vzpomínky postaráno.

Samotný obřad neměl chybu, byla zajištěna reprodukovaná hudba, místní hosté se zde sice pohybovali, ale ani trochu nenarušili naše soukromí, Ana vše zařídila tak, abychom si náš den maximálně užili pro sebe. U altánu, který jsme si k obřadu vybrali a který bychom doporučili všem bylo připraveno šampaňské, výborný dort, o který jsme se rádi podělili se svědky a paní matrikářkou.

Hotel nám ale připravil další milé překvapení, v podobě napuštěné vany poté, co jsme se vrátili z romantické večeře a krásně vyzdobeného pokoje. Krásné bylo i ráno, kdy nám na dveře našeho pokoje zaklepal číšník a dovezl úžasnou snídani, kterou naservíroval na terasu. Odtud byl naprosto dokonalý výhled na moře.

Za celou dobu pobytu jsme se nenudili ani minutu, hned druhý den po svatbě jsme na katamaránu jeli navštívit delfíny na širé moře, šnorchlovali jsme, opalovali se, lovili mušle. K prozkoumání oblastí Kuby mimo hotelové resorty jsme si zapůjčili na hotelu skútr a vyjeli se podívat jak se zde žije. Dál jsme využili nabídky cestovní kanceláře a jeli jsme se podívat do Havany, k dispozici jsme dostali klimatizovaný autobus s česky mluvící průvodkyní. Poradila nám, kde a jaký rum zakoupit, jaké jsou nejlepší značky kubánských doutníků, vzala nás na výborný oběd s živou hudbou, bezkonkurenční piňacoládu podávanou přímo v krustě ananasu a starým cabrioletem jsme si projeli části Havany. Poté nás vzala do úplného centra, kde nám domluvila výhodnou cenu za suvenýry od místních prodejců.

Na hotelu je několik tematických restaurací. Paní Ana nám v rámci svatebního balíčku zajistila každodenní vstup v atraktivní podvečerní čas do jedné z nich. Jednou jsme se ocitli v mexickém grill housu, podruhé v Japonské Sakuře, jindy jsme si pochutnali na humrech v Lobstru.

A moře? Krásné! S nepopsatelnou zelenkavomodrou barvou, postupným vstupem, příjemnou teplotou. Celý zážitek dokresluje hudba v rytmu latiny a bary zásobené rumem.

Naše přípravy, průběh a celé úřední dokončení naší svatby by ale nebyl tak hladký a příjemný bez asistence paní Martiny. Těžko u nás najdete člověka s takovým pracovním nasazením a odhodláním jako je ona. Svoji práci perfektně zná, umí komunikovat s úřady, s hotelem. Po návratu se nám stále věnovala, zajímala se o dotažení celé svatby a legalizace obřadu v České republice, zajišťovala odborné překlady. Z naší strany jí patří obrovské poděkování!

Moc děkujeme.

Svatební reference