Na Santorini lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: 2 hodiny 40 minut. Vzdušná vzdálenost Praha – Santorini je 2150 km. Ostrov má dobře organizovanou autobusovou dopravu, která spojuje všechna letoviska s hlavním městem.
Léto na Santorini je dlouhé, suché a velmi teplé. Déšť se na Santorini vyskytuje jen ojediněle, přes letní období pak prakticky vůbec. Podle statistik deště v dubnu ustávají a objevují se znovu až v říjnu. Od května do září je tak od rána do večera slunečno a teploty se pohybují zpočátku okolo 25, později v létě pak okolo 30 stupňů. Do cca poloviny června je naprostý klid, sluníčko hřeje a vzduch se jen tak lehce pohybuje jako mírný vánek. Okolo poloviny června však začne působit Meltemi. Na jednu stranu je větrno, na druhou stranu Meltemi v létě ochlazuje rozpálené ovzduší a udržuje teploty na přijatelné úrovni.
Zima na Santorini je obecně velmi teplá. Denní teploty se pohybují okolo 10, přes noc však mohou klesnout až k 0. Na rozdíl od ostatních řeckých ostrovů, na Santorini nejsou deště časté ani v zimě. Jako deštivé období se zde označuje prosinec a leden, ale přes občasný déšť zůstává obloha většinou krásně modrá.
Santorini není nijak extra zelené – je to ostrov vulkanického původu s neúrodnou půdou a tak tam skoro nic neroste. Skalnatý a kamenitý povrch je pokryt pichlavými keříky, v obydlených částech se občas objeví nějaký ten stromek. Kopce jsou holé bez zřetelné vegetace. Ovšem i to je svým způsobem krásné – v jarním období kopce hýří barvami, protože pichlavé keříky jsou v plném květu, ve vzduchu je omamná vůně a občasná tráva je ještě zelená. Přes léto to trochu zešedne, tráva zmizí, květy a listy z keříků také, ale přesto má ostrov stále svůj půvab. A to, co nemá v oblasti přírody, to bohatě vynahradí úžasné panorama při příjezdu lodí – vysoké skály obsypané tisíci malinkými bílými domečky jsou světoznámé a dělají ze Santorini jedno z nejvyhlášenějších a nejzajímavějších světových letovisek.
Časový posun + 1 hodina.