Představte si ráj na zemi. Obrovská tropická zahrada plná překrásných neobvyklých rostlin, která je domovem tisícům druhů živočichů. V té najdete stopy dávných civilizací, jejichž dávné památky s všudypřítomnými sochami Buddhy berou dech. Můžete se nechat omámit krásou a kvalitou vypracování ozdob na hinduistických a buddhistických chrámech a nasát v nich zvláštní nepopsatelné kouzlo nám vzdálené kultury a vyznání. Nebo se můžete zastavit u tisíce let starých jeskynních chrámů či útulků, kde pobývali mniši zasvěcujíc celý svůj život dosažení blažené nirvány. Při popíjení pravého cejlonského čaje výborné chuti se můžete dát do řeči s místními přátelskými obyvateli a přitom se rozhlížet po rozlehlých čajovníkových plantáží, rýžových polích nebo vrcholech hor. Ochutnat tu můžete exotické ovoce a pak se svézt na přítulném slonovi. A když vás tohle všechno omrzí, stačí přejít na zlatavou písčitou pláž a nechat se omývat teplými vlnami Indického oceánu. Zklidnit svou mysl i tělo můžete v jednom z center Ayurvedy – přírodní medicíny s tisíciletými zkušenostmi a oddat se příjemné masáži celého těla.
Tradiční svatební ceremoniál Poruwa trvá přibližně 45 minut a probíhá následovně: ‘Poruwa’ je překrásně dekorované dřevěné podium, na kterém probíhají tradiční budhistické svatební obřady. Z tohoto důvodu je tato událost nazývána ‘Poruwa Siritha’ (Poruwa ceremonie). Předpokládá se, že Poruwa Siritha existovala na Srí Lance již před příchodem budhismu v 3. století před naším letopočtem.
Nejdříve nevěsta a potom ženich jsou doprovázeni ze svého hotelu až k svatebnímu obřadu ve velkolepém mini průvodu, který se skládá z Kandyjských tanečníků a bubeníků. Oddávající zve snoubence na speciálně vyzdobené podium, nazývané Poruwa, foukáním do ulity škeble. Snoubenci si nevyměňují pouze svatební sliby, ale i svazek betlových listů a to dle tradice přesně 7-krát, což symbolizuje pouto, jednotu a lásku po 7 přístích generací. Svatba pokračuje svázáním malíčků obou snoubenců pozlaceným řetízkem a poléváním vodou z ručně vyrobeného Kandyjského džbánu, což symbolizuje jejich věčné spojení. Vše probíhá za neustálého zvuku modliteb. Potom co si snoubenci vymění svatební prsteny, se vzájemně nakrmí mlékem, rýží a vodou, což představuje slib vzájemné ochrany a péče v jejich budoucím manželském životě. Na oslavu jejich manželství zazpívají mladé dívky, oblečené v tradičním srí lanském saree, svatební písně. Právě provdaný pár je požádán, aby sestoupil ze speciálně připravenéno svatebního podia za zpěvu a zvuku bubnů. Teprve potom co sestoupí dolů z podia, je rozbit kokosový ořech, jako symbol žehnající novomanželům děti. Na Srí Lance tradiční rozsvícená olejová lampa symbolizuje světlo naděje a úspěchu. Novomanželé a svědci, jeden z nich by měl být občan Srí Lanky, podepíší oddací list za přítomnosti oddávajícího. Pokud si novomanželé budou přát, můžou se na závěr nechat odnést stylově oblečeným slonem podél pláže.