V norském městečku Alta, daleko za polárním kruhem, oslaví svou desátou sezónu jedinečný IGLOO HOTEL. Nabízíme Vám jeho návštěvu – do Alty se dostanete docela snadno letecky a v okolí je spousta možností pro zimní aktivity. Výhodou je klima ovlivněné blízkostí moře a přítomností teplých proudů: navzdory své zeměpisné šířce zde průměrné teploty v nejchladnějším měsíci únoru dosahují přijatelných -8°C. Doprava z Alty do Igloo hotelu je snadná: každý den odjíždí autobus od Rica Hotelu v Altě, cesta tvá přibližně 20 minut. Po dohodě je možné se domluvit na individuálním odvozu. Po návštěvě recepce si můžete zanechat svá zavazadla v úschovně v servisní budově – ledové pokoje jsou vybaveny pouze postelemi, vše ostatní potřebné pro Váš pohodlný pobyt najdete právě v servisní budově.

Alta Igloo hotel se nachází 20 km od centra městečka Alta, v idylickém prostředí na břehu krásné řeky Alta. Je to jediný hotel tohoto typu na světě a v roce 2011 oslaví svou 12. sezónu. Pokud počasí a sněhové podmínky dovolí, bude otevřen od 15.ledna 2011. Hotel leží na ploše 2000 m2 a celý exteriér i interiér jsou vyrobeny ze sněhu a ledu: pokoje, postele, dokonce i skleničky v ledovém baru. Kromě 30 ložnic má hotel několik apartmánů, ledovou kapli, ledový bar a několik salonků. Celý hotel je vyzdoben nádhernými uměleckými díly: ledovými sochami a reliéfy. Teplota v hotelu je -4°C až -7°C. Hosté přespávají ve spacích pytlích, které jsou vytvořené pro daleko náročnější podmínky (-30°C), takže se rozhodně nemusíte bát prochladnutí. Vedle hotelu se nachází servisní budova s restaurací, šatnou, toaletami, sprchami a saunou, horkými lázněmi, společenskou místností, recepcí a obchodem se suvenýry.

V ledové posteli jsou umístěny matrace, překryté sobí kůží, takže se nemusíte bát chladu. Veškeré vybavení pro nocleh v ledovém pokoji Vám bude zapůjčeno na místě (v ceně noclehu), Vy si přineste pouze vlastní teplou čepici a teplé termoprádlo. V ceně noclehu je prohlídka hotelu s průvodcem. Během prohlídky dostanete řadu dalších praktických informací pro příjemné prožití noci v mrazivém prostředí.

Pro své hosty i pro příchozí návštěvníky hotelu se nabízí možnost příjemného zakončení dne v relaxační venkovní zóně: kromě sauny k ní patří whirpool. Sauna je vyhřátá od 7. hodiny ranní, večer se všem hostům podává večeře v restauraci.

Alta Igloo hotel nabízí veškeré zázemí pro uspořádání svatby v jedinečném prostředí: Krásné zdobená kaple je každoročně vysvěcena biskupem oblasti Nord – Hålogaland, dvě restaurace Vám zaručí soukromí pro Vaši slavnost i v době nejvyšší návštěvnosti hotelu. První svatební noc můžete strávit v ledovém novomanželském apartmá.

Oblíbenou aktivitou, spojenou s noclehem v Igloo hotelu, je výlet na sněžných skútrech. Na svůj skútr nasednete přímo před hotelem, v ceně je veškeré potřebné vybavení včetně teplého oblečení. Hotel nabízí různě dlouhé výlety po planinách Finnmarky, stačí si vybrat.