Svatba v zahraničí

Připravujeme pro Vás

Svatba Thajsko – Phuket

Phuket je největší ostrov v Thajsku. Nachází se v Andamanském moři. Hlavním městem ostrova je město Phuket. Město Phuket bylo založeno již v 1. století před naším letopočtem. Později byl Phuket kolonií Indie. V současnosti je Phuket jednou z nejnavštěvovanějších rekreačních oblastí jihovýchodní Asie. Ostrov spojují s pevninou dva mosty, starší Sarasin most a novější Thao Thep Krasatri. Na ostrově Phuket se nacházejí překrásné bílé pláže a azurové moře. Najdete zde moderní hotely, obchodní centra a krásné historické památky. Ve starší části města Phuket stojí krásné rezidence z 19. století. Např. Provinční úřad, Soudní dvůr Phuket či Thajská Národní banka. V této části města jsou i romantické klikaté úzké uličky. V několika uličkách se dochovaly staré dřevěné dveře s čínskými ozdobami. Severovýchodně od města Phuket stojí hora Khao Rang. Na vrcholku hory je bronzová socha Phraa Ratsada Nupradit. Je to podobizna guvernéra Phuketu z období, kdy vládl král Rama V. Kolem sochy je krásný park. Nedaleko města Phuket je místo zvané Wat Chalong, v jehož středu stojí socha Luang Por Cham. Socha muže, který pomohl obyvatelům Phuketu porazit čínské povstalce v roce 1876. Najdeme tu také sochy mnichů Luang Por Chaung a Luang Por Gluam. Za návštěvu také stojí Akvárium Phuket, Motýli farma, Farma orchidejí či Muzeum mořských mušlí Phuket. V současnosti obývá ostrov Phuket více než 280 tisíc obyvatel.

Svatba Thajsko – Phuket

Thai buddhist požehnání – thajská svatba je živým kaleidoskopem hudby a tance, odrážejícím krásu a půvab thajské kultury. Svatba se může konat na mnoha místech při západu slunce, na pláži při východu slunce, v zahradách, v buddhistickém chrámu nebo u vodopádu. Je mnoho způsobů, jak může být obřad proveden. K obřadu hraje thajská hudba a po obřadu zpívají mniši modlitby za štěstí, prosperitu a zdraví snoubenců. Buddhistické požehnání začíná nabídkami květin, jídla a tradiční misky rýže mnichům, následuje zpívání modliteb s mnichy. Potom se posadíte naproti mnichům a ti Vás jemně pokropí vodou. Následuje požehnání a modlitby za Vás a Vaše blízké. Doba samotného obřadu cca 30 minut, s dopravou na místo obřadu a fotografování je to cca 2 hodiny.

Můžeme také zajistit evropský svatební obřad bez mnichů a thajských tradic a zvyklostí.

Doporučujeme mít oficiální svatbu v ČR a v Thajsku pouze symbolický svatební obřad na pláži.Tuto variantu volí většina klientů. Odpadně tím poměrně náročná administrativa a samozřejmě i náklady na oficiální obřad, který je v Thajsku pouze o administrativě, kde nemusíte být přítomni.

Oficiální svatební obřad probíhá následovně: vyřízení dokumentů ke svatbě na české ambasádě a Ministerstvu zahraničních věcí v Bangkoku. V 8.30 hodin si snoubence vyzvedne v hotelu svatební koordinátor a navštíví s nimi českou/slovenskou ambasádu v Bangkoku (cca 1 hodina). Předloží se potřebné dokumenty. Poplatek na ambasádě 1500 THB/osoba – platí se v hotovosti na místě, tento poplatek je nad rámec svatebního balíčku. Po tomto kroku se snoubenci mohou vrátit do hotelu a pokračovat svou dovolenou a zbytek je na nás. Musíte však podepsat plnou moc, což umožňuje našim zaměstnancům zajistit další kroky na thajských úřadech. Dokumenty jsou následně zaslány expresní poštou na daný ostrov ke kontrole na úřad. 4 dny po obřadu obdržíte oddací list v anglickém jazyce. Samozřejmostí je ověření dokumentů po svatbě na Ministerstvu zahraničních věcí v Bangkoku.

Napište nám

Vaše jméno *
Váš email *
Telefonní číslo *
Váš dotaz