Svatba v zahraničí

Připravujeme pro Vás

Svatba Thajsko – Ostrov Koh Samui

Kokosový ostrov nebo také Ostrov lásky. Thajský ostrov Ko Samui na vás zapůsobí jako sen z románové robinzonády: jemné písečné pláže, kokosové palmy, bambusové domky, rybářské loďky na jemných vlnách a krevety grilované na dřevěném uhlí. Ko Samui okouzlí návštěvníky pouhou lehkostí svého bytí.

Tento ostrov v Thajském zálivu, který je z poloviny tak velký jako Ibiza, přináší návštěvníkům ihned pocit blízkosti ráje. Nádherné písečné pláže – zlatožluté barvy na severu nebo sněhově bílé na jihu – zvou k dlouhým procházkám. Květy ibišků a bougainvilleí soutěží o nejohnivější červenou nebo nejsytější fialovou barvu. Celý ostrov je porostlý palmovými lesy, mezi kterými se schovávají jak tradiční vesnice místních obyvatel, tak i elegantní prázdninové vily.

Nejvíce živo je na pláži Chaweng Beach na východním pobřeží. Zde se setkávají zájemci o surfování, nakupování a o vše, co je spojené s prázdninami. Všude je cítit spontánní a uvolněná nálada. Největší obcí je Nathon (Na Thon), která má asi 4000 obyvatel. Další obyvatelé ostrova obývají asi třicet dalších vesnic. Celkem zde žije kolem 50 tisíc obyvatel.

Třetí největší thajský ostrov Samui, patří mezi nejoblíbenější thajské destinace. Během pouhé hodiny letu z Bangkoku sepřenesete do skutečného tropického ráje. Je součástí souostroví 80 menších ostrovů, z nichž 6 je obydlených. V roce 1989 zde bylootevřeno mezinárodní letiště a od té doby sem každoročně přilétá mnoho turistů ze všech koutů světa. Zdejší malebné letiště je vstupní bránou na malebný tropický ostrov, pro nějž je typická kokosová palma, která lemuje většinu místních pláží.

Symbolem ostrova se stal Chrám velkého Buddhy (Wat Phra Yai). Vypíná se kousek od pláže a rybářské vesnice Bophut. Z chrámu je krásný výhled do okolí a dominuje mu patnácti-metrový sedící Buddha. U vodopádu Namuang se můžete svézt třeba na slonovi či shlédnout některou z opičí nebo v hadí show v místním zábavním parku. A až budete mít chuť se osvěžit, skočte do křišťálové vody. Na jihu Lamai Beach najdete dva skalní útvary. Hin-Ta a Jin-Yai aneb dědečka a babičku.

Na místě Vám zprostředkujeme nepřeberné množství výletů. Vyjížďky na slonech, zoogická a motýlí zahrada, hadí farma a hadí show, farma na kokosy a cvičené opice, krokodýlí farma a show, vyjížďky na vodopády, akvárium s mořskými živočichy, vyjížďky do přírodního parku souostroví Angthong, výlety na ostrov Koh Pha-ngan a Fulmoon party, výlety za potápěním, střelnice, motokáry, návštěvy chrámů – velká socha Budhy, nakupování luxusních značek a noční život a mnoho dalšího… Golf: Ostrov Koh Samui nabízí výborné podmínky pro milovníky golfu. Nacházejí se zde 2 profesionální hřiště, které uspokojí i velmi náročné hráče.

Svatební obřady se konají na pláži Ban Tai Beach respektive Bang Po beach nebo Lamai beach.

Svatba Thajsko – Ostrov Koh Samui

Thai buddhist požehnání – thajská svatba je živým kaleidoskopem hudby a tance, odrážejícím krásu a půvab thajské kultury. Svatba se může konat na mnoha místech při západu slunce, na pláži při východu slunce, v zahradách, v buddhistickém chrámu nebo u vodopádu. Je mnoho způsobů, jak může být obřad proveden. K obřadu hraje thajská hudba a po obřadu zpívají mniši modlitby za štěstí, prosperitu a zdraví snoubenců. Buddhistické požehnání začíná nabídkami květin, jídla a tradiční misky rýže mnichům, následuje zpívání modliteb s mnichy. Potom se posadíte naproti mnichům a ti Vás jemně pokropí vodou. Následuje požehnání a modlitby za Vás a Vaše blízké. Doba samotného obřadu cca 30 minut, s dopravou na místo obřadu a fotografování je to cca 2 hodiny.

Můžeme také zajistit evropský svatební obřad bez mnichů a thajských tradic a zvyklostí.

Doporučujeme mít oficiální svatbu v ČR a v Thajsku pouze symbolický svatební obřad na pláži.Tuto variantu volí většina klientů. Odpadně tím poměrně náročná administrativa a samozřejmě i náklady na oficiální obřad, který je v Thajsku pouze o administrativě, kde nemusíte být přítomni.

Oficiální obřad probíhá následovně: vyřízení dokumentů ke svatbě na české ambasádě a Ministerstvu zahraničních věcí v Bangkoku. V 8.30 hodin si snoubence vyzvedne v hotelu svatební koordinátor a navštíví s nimi českou/slovenskou ambasádu v Bangkoku (cca 1 hodina). Předloží se potřebné dokumenty. Poplatek na ambasádě 1500 THB/osoba – platí se v hotovosti na místě, tento poplatek je nad rámec svatebního balíčku. Po tomto kroku se snoubenci mohou vrátit do hotelu a pokračovat svou dovolenou a zbytek je na nás. Musíte však podepsat plnou moc, což umožňuje našim zaměstnancům zajistit další kroky na thajských úřadech. Dokumenty jsou následně zaslány expresní poštou na daný ostrov ke kontrole na úřad. 4 dny po obřadu obdržíte oddací list v anglickém jazyce. Samozřejmostí je ověření dokumentů po svatbě na Ministerstvu zahraničních věcí v Bangkoku.

Napište nám

Vaše jméno *
Váš email *
Telefonní číslo *
Váš dotaz