Svatba v zahraničí

Připravujeme pro Vás

Svatba Thajsko – Ostrov Koh Lanta

Ostrov Ko Lanta je ostrov, kde nebudete obklopeni davy turistů. Z mezinárodního letiště Krabi se dostanete na ostrov Ko Lanta po 90 minutách jízdy. Další mezinárodní letiště je na ostrově Phuket (dosažitelné po 3 hod. jízdy taxíkem či 2 hod. jízdy lodí). Přelet z Bangkoku trvá necelých 80 min. Členitý ostrov porostlý bujnou tropickou vegetací má mnoho malebných písečných pláží, které omývá průzračné Andamanské moře.

Ko Lanta se skládá ze dvou ostrovů Lanta Noi (menší přírodní ostrov kde nejsou žádné resorty) a turisty navštěvovaný Lanta Yai (cca 28 km dlouhý, 152 km2), který leží 70 km jižně od mezinárodního letiště Krabi. Lanta Yai je jedním z 52 ostrovů provincie Krabi a také součást národního mořského parku Lanta Marine National Park. 25 km panenských pláží a především západní strana ostrova nabízí jedno z nejromantičtějších míst v Thajsku a jihovýchodní Asie. Je tu několik rybářských vesnic, kokosové, kaučukovníkové a banánovníkové plantáže, které jsou lemovány deštným tropickým pralesem s kopci dosáhující výšky přes 250 metrů. Nedaleké korálové ostrovy nabízejí ideální podmínky pro potápění. Kromě pestrobarevných korálových útesů jsou zde místa pro pozorování žraloka velrybího, leopardího, barakud a tuňáků.

Svatba Thajsko – Ostrov Koh Lanta

Thai buddhist požehnání – thajská svatba je živým kaleidoskopem hudby a tance, odrážejícím krásu a půvab thajské kultury. Svatba se může konat na mnoha místech při západu slunce, na pláži při východu slunce, v zahradách, v buddhistickém chrámu nebo u vodopádu. Je mnoho způsobů, jak může být obřad proveden. K obřadu hraje thajská hudba a po obřadu zpívají mniši modlitby za štěstí, prosperitu a zdraví snoubenců. Buddhistické požehnání začíná nabídkami květin, jídla a tradiční misky rýže mnichům, následuje zpívání modliteb s mnichy. Potom se posadíte naproti mnichům a ti Vás jemně pokropí vodou. Následuje požehnání a modlitby za Vás a Vaše blízké. Doba samotného obřadu cca 30 minut, s dopravou na místo obřadu a fotografování je to cca 2 hodiny.

Můžeme také zajistit evropský svatební obřad bez mnichů a thajských tradic a zvyklostí.

Doporučujeme mít oficiální svatbu v ČR a v Thajsku pouze symbolický svatební obřad na pláži.Tuto variantu volí většina klientů. Odpadně tím poměrně náročná administrativa a samozřejmě i náklady na oficiální obřad, který je v Thajsku pouze o administrativě, kde nemusíte být přítomni.

Oficiální obřad probíhá následovně: vyřízení dokumentů ke svatbě na české ambasádě a Ministerstvu zahraničních věcí v Bangkoku. V 8.30 hodin si snoubence vyzvedne v hotelu svatební koordinátor a navštíví s nimi českou/slovenskou ambasádu v Bangkoku (cca 1 hodina). Předloží se potřebné dokumenty. Poplatek na ambasádě 1500 THB/osoba – platí se v hotovosti na místě, tento poplatek je nad rámec svatebního balíčku. Po tomto kroku se snoubenci mohou vrátit do hotelu a pokračovat svou dovolenou a zbytek je na nás. Musíte však podepsat plnou moc, což umožňuje našim zaměstnancům zajistit další kroky na thajských úřadech. Dokumenty jsou následně zaslány expresní poštou na daný ostrov ke kontrole na úřad. 4 dny po obřadu obdržíte oddací list v anglickém jazyce. Samozřejmostí je ověření dokumentů po svatbě na Ministerstvu zahraničních věcí v Bangkoku.

Napište nám

Vaše jméno *
Váš email *
Telefonní číslo *
Váš dotaz