Svatba v zahraničí

Připravujeme pro Vás

Svatba Itálie – Bologna

Bologna je hlavní a největší město regionu Emilia-Romagna, leží přibližně uprostřed tohoto kraje a tvoří jeho přirozené centrum. Pokud se rozhodnete pro návštěvu této oblasti, bude pro vás Bologna pravděpodobně nejlepší výchozí bod. Hlavní cesty směřující na jih do Florencie a Říma totiž Bolognou procházejí, a navíc je také důležitým železničním uzlem.

Město založili již staří Etruskové, v římských dobách se z něho stala kolonie Říma a důležité centrum obchodu. Od středověku je považovaná i za místo vzdělanosti, neboť zde byla založena nejstarší univerzita (roku 1088). Na univerzitě studovali ti nejslavnější vzdělanci, např.: Dante Alighieri, Petrarca, Erasmus Rotterdamský, Koperník či Thomas Becket. Svého vrcholu dosáhla Bologna ve 14. a 16. století. Velkorysost a prosperitu města postaveného převážně z cihel můžete pocítit i dnes.

V samém středu města naleznete hlavní náměstí Piazza Magiore, významový střed města a perfektní ukázku italské kultury náměstí: kavárny, bary, lavičky a kašny se sochami, nad tím vším potom vznešené paláce a průčelí kostelů. Životu na takovém náměstí nelze odolat. Uprostřed náměstí stojí velký palác Palazzo di Re Enzo, který náměstí půlí na dvě části.

Basilica San Petronio - jedné této polovině dominuje největší městský kostel a jeden z největších křesťanských chrámů vůbec! A to i přesto, že je vlastně nedokončený. Basilika di San Petronio je chrám městského patrona, z venku upoutá nejen svou velikostí, ale také tím, že nemá dodělané průčelí. Spodní část je obložena krásným barevným mramorem a ukazuje, jak měl celý kostel podle plánů vypadat, horní část obložená není, a proto se dodnes ukazuje ve své cihlové nahotě. Pokud vstoupíte dovnitř, ocitnete se v obrovské vysoké lodi, ve které je množství uměleckých děl, ztrácejících se však v obrovitém prostoru.

Svatba Itálie – Bologna

Svatební obřady se konají v Palazzo d´accursio v Sala Rossa.

Napište nám

Vaše jméno *
Váš email *
Telefonní číslo *
Váš dotaz