Svatba v zahraničí

Připravujeme pro Vás

Svatba Francouzská Polynésie

Francouzská Polynésie je vzdálená asi 17.000 km od Evropy, leží přímo uprostřed Tichého oceánu, skládá se ze 118 ostrovů a atolů. Ty se nacházejí v mořské oblasti o velikosti 4 miliónů kilometrů čtverečních, což odpovídá přibližně rozloze Evropy. Samotná plocha všech ostrovů a atolů dohromady však není o mnoho větší než Mallorca. Na ostrovech nalezneme svěže zelené pahorkatiny s vrcholy v mracích, prudké útesy, pláže z černého čedičového písku nebo bílé korálové pláže. Hory, které jsou vytvářeny po staletí erozí, nabízí panoramatické výhledy jako například Cookův záliv na Moorea. Atoly s vnitřními lagunami v pohádkových barvách. Kokosové palmy, mušle, velké množství ryb, slunce a intenzivní pocit štěstí. Všech 118 ostrovů se od sebe liší. Každý má své specifické kouzlo.

Nejsevernější ostrovy leží přibližně na 5° jižní šířky, ty nejjižnější pak přibližně na 23° jižní šířky. Z tohoto zámořského teritoria, které patří Francii, často známe pouze legendární ostrovy Tahiti (patří do skupiny Návětrných ostrovů v souostroví Společenských ostrovů) a Bora Bora (ze skupiny Závětrných ostrovů v souostroví Společenských ostrovů). Každé souostroví má však svůj zvláštní charakter, který souvisí s rozdílnou geografickou polohou, klimatem, geologií, hospodářstvím a kulturou.

Svatba Francouzská Polynésie

Možné typy obřadů: právně platný, symbolický, výročí svatby, zásnuby, svatební cesta.

Symbolické svatební obřady se mohou konat ve vyzdobeném altánku na zahradě hotelu, v luxusním hotelovém salonku nebo v písku na pláži či pod palmami. Legálně uznaný sňatek je možný na ostrovech Tahiti, Moorea a Bora Bora v budově místní radnice. Následně je možný symbolický svatební obřad na pláži nebo na vámi vybraném romantickém místě.

Nenaleznete romantičtější místo stvořené pro lásku a krásu

Novomanželé, kteří se vydají do francouzské Polynésie na svoji svatební cestu se rázem ocitnou v nebi: již po příletu je místní ozdobí květinovými věnci z tradičních tahitských květin, jejichž silná sladká vůně téměr omámí. Ostrovy odkrývají kontrast barev zářivě bílých písečných pláží, bujné zelené vrcholky hor dosahujících až 2000 metrů a veliké laguny nabízející paletu desítek odstínů modré, a nezapomenutelné západy slunce v jižních mořích. Jsou zahrnováni tisíci úsměvy a nevtíravou péčí od domorodců a hýčkáni jejich melodickou řečí, evokující pocit klidu a odpočinku.

Tradiční polynéská svatba: Legenda říká…

Byla nebyla…krásná princezna Hotuhiva. Byla spokojená mladá dívka, která vyrůstala na rodném ostrově, kde trávila čas tím, že si hrála se svým vrstevníkem Teaonuimaruia. Bohužel, jednoho dne musela opustit ostrov a následovat svého otce na ostrov Raiatea, kde se měl stát králem. Přestože byla obklopena luxusem a bohatsvím, Hotuhivu nic neuspokojilo. Všichni známí a schopní léčitelé, co byli svoláni, aby princezně pomohly ze smutku, se shodli, že je nevyléčitelná.

Příčina jejího neštěstí byla v lásce, ztratila Teaonuimaruia, chlapce, se kterým strávila dětství. Král, její otec nechal svoji dceru posadit na loď a doufal, že nejušlechtilejší větry ji donesou na ostrov, kde žije její milý. Když ale dorazila na svůj rodný ostrov, byla unesena válečníky, jejichž vůdce se do neznáme cizinky beznadějně zamiloval. Když zjistil, že v jejím srdci pro něj není místo, byl tak rozzuřený, že jí nakázal, že musí strávit každou noc s jiným mužem. Když Teaonuimaruia zjistil, že krásná mladá dívka je ta, co si s ní hrával a strávil svoje dětství, zabil vůdce a oženil se s princeznou Hotuhiva.

Tradiční polynéská svatba: Obřad pro princeznu a válečníka

Svatební obřad na Tahiti není legálně uznán, je tedy pouze symbolický, ale neskutečně romantický. Nevěsta je oblečena jako princezna, ženich jako válečník. Během svatebního obřadu jede pár na člunu po laguně a obyvatelé vesnice vítají novomanžele květinovými věnci, zpěvy a tancem. Kněz vyzývá nejvyššího Boha Taaroa a prosí jej, aby požehnal novomanželům. Potom pár pokřtí tím způsobem, že jim oběma poleje ruce kokosovým mlékem a ženich s nevěstou dostanou polynéská jména. Dostanou kolem krku květinové věnce a kněz je představí svatebčanům s jejich novými jmény. Oslava končí tancem a hudbou.

Polynéská svatba: Současnost

Novým trendem je obnova svatebního slibu, užijete se krásný obřad, kde se mísí Polynéské tradice a pestrobarevný svět místní přírody.

Napište nám

Vaše jméno *
Váš email *
Telefonní číslo *
Váš dotaz