Ostrov Moorea se nachází blízko největšího ostrova Francouzské Polynésie Tahiti je vysoký ostrov Moorea, který se dá asi nejlépe prozkoumávat na čtyřkolkách nebo na koni. K úžasným zážitkům patří pozorování delfínů a velryb. Neméně zajímavé jsou vyjížďky spojené s krmením rejnoků a žraloků. Moorea je jedním z mála míst, kde se dá mnohem levněji bydlet také v soukromí, se skvělou příležitostí poodhalit všední život pohostinných Tahiťanů.

Doporučujeme svatební obřad na ostrově Moorea v typické polynéské vesničce Tiki Village. Pokud byste měli zájem o svatební obřad v hotelu, doporučujeme hotel Intercontinental Moorea Resort & Spa nebo Moorea Pearl Resort & Spa.

Tiki Theatre Village: obnova slibu lásky
Polynéská svatba, která se koná ve vesnici Tiki Village, starobylé Polynéské vesnici na Moorea, která byla kompletně přestavěna, inspirována starou Tahitskou tradicí. Přestože obřad není legálně uznán, je to krásný dar, který může muž ženě dát, když jí na tomto místě znovu slíbí lásku…

Tiki Theatre Village: tradiční svatba
Budoucí ženich přijede do Tiki Village na trámové kanoi; na pláži jsou tanečníci a muzikanti, kteří hrají na ukulele a vítají ho. Nevěsta se připravuje v typickém domě “faré bambu”, dostane masáž olejem Monoi a oblečou ji jako Tahitskou princeznu. Ženich je na pláži potetován henou a oblečen jako válečník. Poté je odvezen do vesnice, kde bude obřad před všemi obyvateli, kteří jsou oblečeni v tom nejlepším. Pár je představen knězi a vstupuje do kamenného tahitského chrámu Marae, Obřad je v tahitštině a francouzštině, za doprovodu tradičních náboženských písní. Po skončení obřadu dostanou svatebčané tahitská jména a na královském trůně jsou přeneseni čtyřmi válečníky na místo zvané “tapa” vyzdobené mnoha květinami, kde obdrží svůj svatební list. Pijí šampaňské, a pouze pro ně vesnické dívky tančí tradiční tanec, po kterém odplouvají po laguně za zvuku polynéské hudby. Pár bude nocovat v bungalovu nad vodou, jídla budou servírovány z kanoe s bambusovými vahadly, aby se zaručilo maximální soukromí.