Svatba na Santorini v Řecku - svatba v zahraničí

Svatba v Řecku - Santorini

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta v Řecku. Řekněte si své "ANO" na Santorini!

 

Santorini, Thera, Strongyli… Jména mocné královny, která z vrcholu svého majestátu neúnavně pozoruje spící sopku. Sopku s originálními plážemi, historickými poklady a unikátní architekturou. Místo, které je celkem jiné než zbytek světa. Zahalené závojem tajemství a opředené legendami vyvolává v člověku pocit, že právě zde bylo všechno zrozeno a jenom tady je všechno možné. Nad tmavými hlubinami Egejského moře ční do výšky strmé červenohnědé stěny kaldery, ozdobené korunou masivních bílých domů s fasádami v teplých odstínech červené a žluté. A nad nimi vládnou modré kupole kostelíků a větrné mlýny. Tam, v úzkých kamenných uličkách, je svět bohatých i chudých, milovaných i osamělých, mladých i starých – žijících v dokonalé harmonii pod žhavým sluncem. Ostrov Santorini přijal výzvu od každé civilizace, která zde žila a zanechala stopy. Prohrál svůj boj s vulkánem, avšak opět vstal z mrtvých a roste do krásy. Neuvěřitelné.

Jakou oblasti si na Santorini vybrat?

 • Letovisko Kamari - Letovisko Kamari patří k nejvyhledávanějším letoviskům jihovýchodní části ostrova Santorini. Nabízí širokou 2 km dlouhou pláž s tmavým hrubším pískem vulkanického původu, podél které se táhne promenáda plná obchůdků, restaurací a taveren. Milovníci historie se mohou vydat do hlavního města Fira, které je z Kamari vzdáleno pouhých 11 km a kam se pohodlně dopravíte místním autobusem. Pěší procházkou se můžete vydat do archeologického naleziště Thira. Toto letovisko s tradičním kostelem a řadou úzkých uliček s romantickými zákoutími vytváří ideální podmínky pro strávení příjemné dovolené.

 • Letovisko Paros - Naxos - Santorini - Kombinace 3 ostrovů je jedinečnou možností jak poznat 3 z nejkrásnějších ostrovů Kykládského souostroví. Po příletu na Santorini se přeplavíte lodí na ostrov Paros, kde strávíte 3 noci. Dalším místem, které v Egejském moři navštívíte, bude ostrov Naxos – největší ostrov Kyklad. Leží mezi ostrovy Mykonos a Ios, západně od Paru. Vaši cestu zakončíte na ostrově Santorini, kde strávíte 4 (nebo 5) nocí - dle délky zájezdu (10/11nocí).

 • Letovisko Perissa - Jihovýchodní letovisko Perissa patří společně s letoviskem Kamari mezi nejoblíbenější místa ostrova. Tyto dvě letoviska dělí hora Mesa Vouno s archeologickým nalezištěm Thira, které rozhodně stojí za návštěvu. Letovisko Perissa nabízí spoustu možností nákupů, taveren, restaurací a barů. Vyhledávané je také pro svoji širokou pláž s tmavým hrubším pískem vulkanického původu s křišťálově čistou vodou, kde si na své přijdou milovníci vodních sportů a plavání.

Kdy a jak na Santorini cestovat?

Na Santorini lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: 2 hodiny 40 minut. Vzdušná vzdálenost Praha - Santorini je 2150 km. Ostrov má dobře organizovanou autobusovou dopravu, která spojuje všechna letoviska s hlavním městem.

Léto na Santorini je dlouhé, suché a velmi teplé. Déšť se na Santorini vyskytuje jen ojediněle, přes letní období pak prakticky vůbec. Podle statistik deště v dubnu ustávají a objevují se znovu až v říjnu. Od května do září je tak od rána do večera slunečno a teploty se pohybují zpočátku okolo 25, později v létě pak okolo 30 stupňů. Do cca poloviny června je naprostý klid, sluníčko hřeje a vzduch se jen tak lehce pohybuje jako mírný vánek. Okolo poloviny června však začne působit Meltemi. Na jednu stranu je větrno, na druhou stranu Meltemi v létě ochlazuje rozpálené ovzduší a udržuje teploty na přijatelné úrovni.

Zima na Santorini je obecně velmi teplá. Denní teploty se pohybují okolo 10, přes noc však mohou klesnout až k 0. Na rozdíl od ostatních řeckých ostrovů, na Santorini nejsou deště časté ani v zimě. Jako deštivé období se zde označuje prosinec a leden, ale přes občasný déšť zůstává obloha většinou krásně modrá.

Santorini není nijak extra zelené – je to ostrov vulkanického původu s neúrodnou půdou a tak tam skoro nic neroste. Skalnatý a kamenitý povrch je pokryt pichlavými keříky, v obydlených částech se občas objeví nějaký ten stromek. Kopce jsou holé bez zřetelné vegetace. Ovšem i to je svým způsobem krásné – v jarním období kopce hýří barvami, protože pichlavé keříky jsou v plném květu, ve vzduchu je omamná vůně a občasná tráva je ještě zelená. Přes léto to trochu zešedne, tráva zmizí, květy a listy z keříků také, ale přesto má ostrov stále svůj půvab. A to, co nemá v oblasti přírody, to bohatě vynahradí úžasné panorama při příjezdu lodí – vysoké skály obsypané tisíci malinkými bílými domečky jsou světoznámé a dělají ze Santorini jedno z nejvyhlášenějších a nejzajímavějších světových letovisek.

Časový posun + 1 hodina.

SVATBA V ŘECKU NA SANTORINI

Na řeckém je ostrově Santorini u je možné uskutečnit právně platný obřad, symbolický obřad, výročí svatby, zásnuby nebo svatební cestu.

Svatební obřady na Santorini se mohou konat

 • v zahradě před kostelem s výhledem na moře, sopku a západ slunce
 • na tradiční vinici
 • na lodi z 18. století
 • v ponorce Atlantis – unikátní svatba na dně moře
 • na jachtě
 • na nádherné pláži s černým pískem
 • v restauraci
 • v hotelu dle výběru

 

SVATEBNÍ BALÍČEK

cena od EUR 1400

Objednat

 • doprava vozem Mercedes z hotelu na obřad a zpět
 • civilní svatební obřad v řeckém jazyce na pláži
 • návštěva státního úřadu
 • správní poplatky
 • svatební koordinátor v anglickém jazyce - předsvatební schůzka po příjezdu a prohlídka místa obřadu
 • základní dekorace místa obřadu /červený koberec, stůl s ubrusem, květinový déšť, 2 svíčky, polštářek na prstýnky, MR & MRS, LOVE/
 • reprodukovaná hudba
 • zajištění svědků k obřadu /v případě potřeby/
 • květina pro nevěstu a klopa pro ženicha
 • překladatel a svatební koordinátor při obřadu v anglickém jazyce
 • přípitek po obřadu - láhev sektu + malý svatební dort pro 4 osoby
 • fotograf na 1 hodinu /ca 250 fotografií ve vysokém rozlišení na CD, extra bonus 50 tištěných fotografií/
 • zajištění oddacího listu s apostilou a zaslání poštou do ČR

Extra služby za příplatek:

 • česky hovořící tlumočník při předsvatební schůzce, při obřadu a na úřadech
 • video z obřadu
 • kadeřnice pro nevěstu
 • make-up pro nevěstu
 • živá hudba k obřadu
 • řecké tradiční tance
 • jízda na oslovi pro nevěstu

Pro svatební obřad na Santorini doporučujeme tato svatební místa:

Santa Irene

Kostel s nádhernou polohou s výhledem na sopku, moře a nedaleký ostrov.

Santo winery

Speciální místo pro větší svatby. Nachází na útesu s krásným výhledem na ostrov!

Dana Villa

Terasa nabízí ohromující eleganci, náherný výhled na sopky, Calderu a západ slunce. K dispozici bílé dřevěné pergoly, látkové závěsy, lucerny, vynikající péče.

Hotel Andromeda

Hotel v oblasti Imerovigli. Nádherný výhled na sopku, záliv Caldera a západ slunce. Terasa pro svatební obřady, bílé pergoly, látkové závěsy, židle s bílými potahy v ceně pronájmu. Lze možný pouze obřad bez ubytování.

Anema Residence

Jedná se unikátní soukromé vily na ostrově Santorini, která se rozkládají na 6000 m2 a mají nádherný výhled na ostrovy Anafi a Amorgos a Egejské moře. Je obklopena vinicemi a pláží s černým pískem. Ideální místo pro svatbu spojenou s ubytováním.

Cliff yard

Konferenční centrum. Krásné nádvoří s nádherným výhledem na Firu a Calderu. Vhodné pro větší a dopolední svatby.

 

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:

kod