Svatba na Krétě v Řecku - svatba v zahraničí

Svatba v Řecku - Kréta

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta v Řecku. Řekněte si své "ANO" na Krétě!

 

Kréta je pohádkově krásný ostrov, opředený mnoha mýty. Místem, kde se narodil nejvyšší z řeckých bohů - Zeus. Ten dal také ostrovu jméno podle své dcery Kriti. Na řeckou mythologii narazíte na Krétě téměř na každém kroku. Jména jako Daidalos, Ikaros, Theseus, Ariadne, Apollon, Artemis jsou jen některá z mnoha, která se pojí k mýtům tohoto ostrova. Kréta také dala světu i několik slavných  vodáků jako byli např. Domenikos Theotokopoulos – známý jako El Greco. Řekové Krétu nazývají Velkým ostrovem a nemyslí tím pouze strohý fakt, že je svojí délkou 260km a šířkou až 60km největším řeckým ostrovem. Velikost Kréty spočívá v její bohaté historii, vždyť minojská kultura, nejvyspělejší civilizace doby bronzové, se dodnes označuje za kolébku kultury naší evropské. Zbytky starobylých minojských paláců i prostších sídel rozesetých po celém ostrově jsou němými svědky nezpřetrhaných svazků moderní Kréty s její slavnou minulostí. Kréta je doslova pokladnicí historie, neboť mezi její další klenoty patří nesčetné památky z období řeckého, římského, byzantského, benátského a tureckého. Všechny tyto kultury zanechaly v historii Kréty svoji stopu, ale i Kréta samotná do značné míry ovlivnila všechny své dobyvatele. A tak je tomu dodnes. Přes tisíce navštěvníků ročně zůstává Kréta svou a nesmazatelně se zapisuje do paměti každého z nich.

Ale není to jen historie, která láká k návštěvě tohoto ostrova. Je to také její rozmanitá, krásná příroda. Ostrovu kralují až 2456m vysoké horské štíty, které ještě koncem jara můžete spatřit přikryté běloskvoucím sněhem. Horské masivy na jihu Kréty prudce spadají do vln Libyjského moře a milovníci přírody tak mají možnost nechat se unést divokou, drsnou a nespoutanou krásou horských soutěsek. Kréta je pravým rájem i pro ty, kteří hledají o své dovolené pouhý odpočinek. Jak půvabné oblázkové plážičky ukryté mezi skalními útesy jihu, tak i rozsáhlé písečné pláže severního pobřeží vás okouzlí romantickými odstíny blankytně modrého a teplého moře. Ke klenotům Kréty patří rovněž i její obyvatelé - pohostinní, dobrosrdeční, přátelští, ale také velmi hrdí lidé. V horských vesnicích ukrytých před moderním světem vám velmi ochotně nabídnou k ochutnání některé z tradičních produktů jako např. med, kaštany, ovčí jogurt, domácí víno či proslulou pálenku rakii. Krétská kuchyně všeobecně patří k nejzdravějším na světě a je jednou z příčin krétské dlouhověkosti.

Ostrov, kde slunce září až 300 dní v roce a jehož podnebí je označováno za nejteplejší a zdraví nejvíce prospívající v celé Evropě jistě uspokojí vaše představy o ideálním místě pro Váš svatební den a budete se chtít, stejně jako mnozí před vámi, na Krétu vracet.

Jakou oblast si na Krétě vybrat?

Každý, kdo Krétu navštíví, souhlasí s tím, že se jedná o jeden z nejzajímavějších ostrovů, který nabízí mnoho krásných a nezapomenutelných zážitků. Jeho výjimečná historie, přírodní krásy, mnohotvárnost a na neposledním místě pohostinnost a mírumilovnost místních obyvatel jsou důvody, proč se někteří na Krétu opakovaně vrací již po desítky let a stále mají co objevovat… Vám, co Krétu navštívíte poprvé, doporučuji začít s návštěvou těch nejvýznamnějších míst ostrova, jako je minojský palác Knóssos, ostrov Spinalonga, náhorní plošina Lasithi, pro odvážlivější soutěska Samaria…

 • Severní Kréta - severní část Kréty, nedaleko hlavního města Heraklion, je místo objevené turisty již více jak před třiceti lety. Dnes ji tvoří převážně pulzující a živá letoviska či klidnější rodinami oblíbené jako je Kokkini Hani, Stalida a Gouves. Na této části ostrova, najdete ubytování všech kategorií od cenově velmi výhodných apartmánů až po velmi luxusní resorty které uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Pláže jsou zde většinou pozvolné, písečné. V této oblasti také naleznete jedny z nejvýznamnějších památek světa.- především minojský palác Knossos, symbol vzniku dnešní civilizace, jedinečné kláštery, tajuplný ostrov Spinalonga v zálivu Mirabello a v neposlední řadě náhorní plošinu Lassithi, s Diovou jeskyní. Poblíž paláce Knossos malebná vesnice Archanes kde se nacházejí letní sídla minojských králů, pohoří Jouchta a jiné významné památky. Vesnici byla přidělena první cena EU a je pod ochranou Unesco. Na severu se v neposlední řadě nachází Cretaquarium, dva velké vodní parky a golfové hřiště. Poloha se dá ideálně využít jako výchozí bod pro poznávání celého ostrova.

 • Západní Kréta - západní Krétu můžeme rozdělit na dvě oblasti – Rethymno a Chania. Obě části mají stejnojmenná hlavní města s benátskou historií. Západ ostrova je bohatý svou zelení, olivovými háji, citrusovníky či jabloňovými sady. Dlouhé pláže – na východ od Rethymna převážně písečné/oblázkové, místy se skalami a západním směrem pláže písečné a mělké. Pro milovníky koupání jen namátkou ostrov Gramvousa, laguna Balos, Falássarna, pláže v Georgioupolis, Agia Pelagia, ostrůvky Elafonisi či jediné sladkovodní jezero Kournas. K pěší turistice lákají mnohé soutěsky jako nejdelší v Evropě Samaria, Imbros, Koutouloufari, Prassanó, Agios Ioannis a další. Ale ani obdivovatelé dávné historie nepřijdou zkrátka – kromě archeologických vykopávek, hory v této části Kréty skrývají i množství byzantských klášterů. Nedaleko města Chania je mezinárodní letiště.

Kdy a jak na Krétu cestovat?

Na Krétu lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: 2 hodiny a 30 minut. Vzdušná vzdálenost Praha - Heraklion je 2250 km, Praha - Chania 2100 km. Na ostrově je spolehlivá autobusová doprava, dále si můžete zapůjčit kolo, moped, auto.

Počasí na ostrově Kréta je typicky středozemní. Počasí v létě je teplé a téměř beze srážek, na jihu, u pobřeží Lybijského moře, se dá říci, že je přímo horké. Zima bývá mírná, se sněhem v horských oblastech, deštěm v nížinách a přesto poskytující dostatek slunečných dní. V zimě a v jarních měsících je Kréta vzhledem k vysokým teplotám, dostatku srážek a vysoké vlhkosti jeden z nejzelenějších ostrovů ve Středozemním moři. Protože je Kréta velmi hornatá, změny počasí mohou být velmi náhlé. V každém případě však platí, že v létě je počasí téměř pořád slunečné, neprší a teploty vzduchu i moře jsou dostatečně vysoké pro příjemné strávení dovolené. Protože každý návštěvník je jiný a rozmanitost Kréty i jejího počasí je velká, nejde určit, kdy je na Krétě nejlépe. Kréta má vždy pro každého něco …

Časový posun + 1 hodina.

Svatba v řecku na Krétě

Na řeckém ostrově Kréta u je možné uskutečnit právně platný obřad, symbolický obřad, výročí svatby, zásnuby nebo svatební cestu. Níže si můžete prohlédnout naše nejoblíbenějších svatební místa. Můžeme uspořádat svatbu v kterémkoli místě po celém ostrově, ať už je to na pláži, v hotelu nebo na některé z 70 radnic na Krétě. Jestliže si vyberete místo, kde není možné uspořádat svatební obřad na místě vámi zvoleném, je možná varianta rychlého právního obřadu na nejbližší radnici (cca 10 minut) a poté uspořádat symbolický svatební obřad na vámi zvoleném místě. Máme k dispozici toho nejlepšího fotografa na Krétě.

 

SVATEBNÍ BALÍČEK

cena od EUR 1695

Objednat

 • administrativní poplatky
 • rezervace místa obřadu
 • oddávající
 • svatební koordinátor ve slovenském jazyce
 • uvítací schůzka v hotelu se svatebním koordinátorem ve slovenském jazyce
 • návštěva úřadu po svatbě
 • zajištění svědků /v případě potřeby/
 • CD přehrávač
 • základní výzdoba místa obřadu - vyzdobený stůl a altán
 • oddací list s apostilou a zaslání do ČR
 • květina pro nevěstu a klopa pro ženicha

Extra služby na přání:

 • přípitek po obřadu - 1 láhev champagne
 • malý svatební dort - 30 EUR
 • kadeřnice pro nevěstu a make-up v hotelu /základní účes a líčení/ - 180 EUR
 • foto z obřadu /2 hodiny,  cca 100 upravených fotografií na USB, česká fotografka/ - 350 EUR, příprava nevěsty a ženicha 100 EUR, 2 hodiny fotografovámí večeře a oslavy 100 EUR
 • židličky s potahy 4-6 EUR za židličku
 • doprava na místo obřadu, na úřady - není zahrnuta v ceně balíčku. Je možné zapůjčit vůz z půjčovny aut. Řidiče zajistíme.
 • slavnostní večeře - dle výběru místa obřadu

Pro svatební obřad na Krétě doporučujeme tato svatební místa:

Chania - radnice neumožňuje právní obřady mimo radnici. Je možný pouze civilní svatební obřad /10 minut/ na radnici v Chanii v pátek od 9 do 14 hodin a následně je možný symbolický svatební obřad.

Rethymno - radnice umožňuje právní obřady mimo radnici. Svatební obřady na radnici se konají každý všední den od 11 do 14 hodin.

Agios Nikolaos - radnice umožňuje právní obřady mimo radnici.

Hersonissos - radnice neumožňuje právní obřady mimo radnici. Legální část obřadu se koná na radnici /cca 10 minut/ ve středu od 9 do 14 hodin a následně je možný symbolický svatební obřad.

Balos /Chania/

Slavná laguna Balos leží přibližně 56 km severozápadně od Chanie a 17 km severozápadně od Kissamos. Balos je určitě nejvíce fotografovanou pláží v Řecku. Není to náhoda, že přinc Charles a princezna Diana navštívili Balos na jejich soukromé jachtě před mnoha lety. Balos je známý bílým písem, tyrkysovou vodou, přírodními krásami a exotickými scenériemi. Moře je teplé, ideální pro děti. Na mnohých místech má písem krásnou růžovoučkou barvu, protože se tam nacházejí milióny dřevěných lastur. Na hranicích laguny je voda hlubší a chladnější, ideální pro šnorchlování. Okolo laguny je oblast se vzácnými druhy rostli a živočichů, jsou chráněné v rámci programu Natura 2000. V jeskyních této oblasti se nacházejí kormorání, Eleonora sokoli, shags. Mimo to, oblast je útočištěm chráněného tulemě a mořské želvy Caretta carretta.

Svatební obřady se konají v pátek v odpoledních hodinách.

Elafonisi /Chania/

Magické místo v nejjižnější části západní Kréty. Pláž Elafonisi je jedním z evropských unikátů. Místo složitého popisu by asi stačily občas používané fráze "evropské Tichomoří" a "ráj na zemi". I když se používá výraz pláž, jedná se u Elafonisi vlastně o přírodní útvar - spojení mezi Krétou a ostrůvkem Elefonisi.

Elafonisi leží 76 km západně od Chanie a 5 km na jih od kláštera Chrysoskalitisa. Elafonisi je chráněnou oblastí Natura 2000. Ostrov je plný dun s písečných lilií a jupiners /podobné jako stromy Cedars/. Ohrožené želvy Careta Careta a několik vzácných zvířat hnízdí na ostrově a proto je přísně zakázáno, aby se odstranily všechny rostliny, živočichové a písek v této oblasti. Exotické pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou, připomínající Karibik, jsou vytvořené na obou stranách poloostrova. Ve středu poloostrova voda nepřesahuje 1 metr, vytváří malé laguny a pláž je ideální pro děti. Východní strana pláže je dobře zorganizovaná a má nejvíce lidí. K dispozici jsou slunečníky, sprchy, plavčíci, snack bary a šatny. V blízkosti pláže existuje obrovský prostor pro parkování a ještě dále několik pokojů na pronájem.

Falassarna /Chania/

Exotická pláž Falassarna leží 59 km od Chanie a 17 km západně od Kissamos. Je umístěná v západní části Cape Gramvousa. Na severním konci pláže jsou ruiny starověkého římského města Falassarna. Oblast okolo Falassarny je nádherná a její Natura je chráněná oblast. Jestliže máte čas a hledáte něco romantického, můžete počkat na západ slunce, který je považovaný za nejlepší na Krétě.

Falassarna záliv je jením z nejznámějších pláží v Řecku, které byla oceněná jako nejlepší pláž na Krétě a je jedna z 10 nejlepších pláží v Evropě. Falassarna se rozkládá na velké ploše a skládá se vlatně z pěti po sobě jdoucích pláží s tím, že 2 největší centrální jsou nejoblíbenější. Písek na Falassarně je bílý, voda barva je tropická. Ve skutečnosti budete očarování z moře a jeho tyrkysového zabarvení. Hlavní pláž Falassarny je nazvaná Pacheia Ammos /hrubý písek/. Je to exotická pláž v délce 1 km a šířce 150 metrů. Tato pláž hostí nejvíce návštěvníků z této oblasti, ale kvůli své délce není nikdy přeplněná. Na pláži jsou slunečníky, několik snack barů a kavárny. K dispozici jsou také vodní sporty a plážový volejbal.

Svatební obřady se konají v pátek v odpoledních hodinách.

Georgiopoulis /Rethymno/

Pláž Georgioupolis je velká píseční pláž s rozlohou 1-1,5 km na východ. Nachází se malý romantický bílý kostelík Agios Nikolaos, je umístění na molu, které vede přímo do moře. Pláž je píseční, je plně organizovaná s lehátkami a slunečníky, které většinou patří místním hotelům a jsou pro hosty zdarma. Moře je čisté a pláži byla udělana Evropská Modrá vlajka. Můžete tu trávit čas nejen koupáním, opalováním, ale také vodními sporty. Jsou zde restaurace a kavárny, které nabízejí vše, co byste mohli potřebovat.

Tato kaple slouží jako Boží ochrana pro ty, kteří se plaví na moři. Kaple svatého Mikuláše se nachází na malém skalním útvaru na západním konci populární osm kilometrů dlouhé pláži Georgioupolis. K této kapli je možné se dostat pouze po kamenném mole. Doporučujeme pronájem malých lodí (80 euro tam i zpět / cesta 4-5 minut). Tato svatba je vhodná pro ty, kteří chtějí opravdu zažít zvláštní a jedinečný svatební den!

Civilní svatební obřady v týdnu v odpoledních hodinách na pláži, u kaple je možné se pouze fotografovat nebo uspořádat symbolický svatební obřad.

 

 

 

Saint Lazaros Chapel, Rethymno - civilní svatby konají v kapli St. Lazaros, která se nachází u ulici Patelarou ve středu starého města Rethymnon. Kaple, stejně jako celé staré město, je ideálním místem pro svatbu, protože dává do svého obřadu romantický nádech starých časů. V okolí kaple můžete najít mnoho scénických míst pro svatební fotografie a svatební hostinu! Svatební obřady jsou možné v týdnu od 9 do 17 hodin.

 

Virgin Mary Chapel, Gerani, Rethymno - civilní svatby se konají uvnitř nebo před kaplí, která se nachází přímo u moře. Město Rethymno leží 7 kilometrů směrem na východ. Doporučujeme tuto kapli pro všechny, kteří chtějí krásné, klidné a romantické místo. Svatební obřady jsou možné v týdnu od 9 do 17 hodin.

 

Chania - radnice neumožňuje právní obřady mimo radnici. Je možný pouze civilní svatební obřad /10 minut/ na radnici v Chanii v pátek od 9 do 14 hodin a následně je možný symbolický svatební obřad v těchto kaplích:

Akrotini, Platanias Chapel - svatby v týdnu od 13 do 16 hodin.

 

Agios Nikolas Chapel in Georgioupolis, Chania - Tato kaple slouží jako Boží ochrana pro ty, kteří se plaví na moři. Kaple svatého Mikuláše se nachází na malém skalním útvaru na západním konci populární osm kilometrů dlouhé pláži Georgioupolis. Doporučujeme pronájem malých lodí (80 euro tam i zpět / cesta 4-5 minut). Tato svatba je vhodná pro ty, kteří chtějí opravdu zažít zvláštní a jedinečný svatební den!

 

Agios Nikolaos - radnice umožňuje právní obřady mimo radnici.

Ostrov Spinalonga - bývalá benátská pevnost Kalidona postavená v 16. stol./kolem r.1571/ na ostrově Spinalonga /původně poloostrov, oddělený umělým příkopem/, chránila z moře město Agios Nikolaos, nebyla nikdy dobyta. Svatební obřady jsou na ostrově možné pouze symbolické. Doporočujeme kombinaci civilního obřadu na radnici v Agios Nikolas a symbolického obřadu na ostrově Spinalonga.

 

Agios Nikolaos Lake, Lassithi - svatební obřad probíhá přímo u jezera. Po obřadu můžete uspořádat oslavu v krásné restauraci "De Luc", který se nachází jen pár metrů od místa obřadu. Ceny jsou trochu vyšší, ale kvalita vynikající. Místo má dlouholeté zkušenosti s pořádáním svatebních hostin, a my s nimi spolupracujeme již více než 10 let. Svatby se konají každý pátek (po dohodě i jiné dny) od 10 do 14 hodin.

 

Agia Paraskevi Chapel, Hersonissos - Kaple Agia Paraskevi je umístěna ve velké skále u krásného přístavu Hersonissos. Zažijete zde žasný pohled na přístav Hersonissos a krásné hory. Za kaplí se nachází písčitá pláž Hersonissos, kde můžete najít řadu luxusních hotelů a restaurací. Doporučujeme párům fotografování za kaplí, v pozadí s pláží Hersonissos. Symbolické svatební obřady jsou možné v týdnu od 13 do 17 hodin, o víkendu od 13 do 16 hodin. 

 

Agios Constantinos Chapel, Gouves - Krásná kaple se nachází u pláže Gouves. Jedná se o tradiční modro-bílou řeckou pravoslavnou kapli, která je k dispozici i pro civilní svatby. Svatby jsou prováděny před kaplí. Symbolické svatební obřady jsou možné v týdnu od 13 do 17 hodin, o víkendu od 13 do 16 hodin.

 

The "Temple", Gouves - Nachází se pouhých 10 metrů od radnice Gouves, a pouhých 100 metrů od moře. Starověké řecké scenérie Vám i Vašim hostům dají prožít mýtus starověké řecké kultury. Po ceremoniálu je možné fotografování v nedaleké kapli Agios Konstantinos (bez poplatku). Díky tomu můžete mít kombinaci starověkého řeckkého stylu, bílomodré barvy a pláže. Velkou výhodou této lokality je, že se nachází v blízkosti radnice. Díky tomu můžete mít oddací listy ihned po obřadu. Toto místo poskytuje naprosté soukromí pro Vás a Vaše hosty, protože není umístěno na hlavní ulici a tudíž tam nejsou žádné obchody. Symbolické svatební obřady jsou možné v týdnu od 13 do 17 hodin, o víkendu od 13 do 16 hodin. 

 

Místa obřadů v oblasti Rethymno, Chania, Agios Nikolaos

Rethymno - radnice umožňuje právní obřady mimo radnici. Svatební obřady na radnici se konají každý všední den od 11 do 14 hodin.Mimo radnici doporučujeme na oficiální svatební obřad tyto kaple:

Saint Lazaros Chapel, Rethymno - Civilní svatby konají v kapli St. Lazaros, která se nachází u ulici Patelarou ve středu starého města Rethymnon. Kaple, stejně jako celé staré město, je ideálním místem pro svatbu, protože dává do svého obřadu romantický nádech starých časů. V okolí kaple můžete najít mnoho scénických míst pro svatební fotografie a svatební hostinu! Svatební obřady jsou možné v týdnu od 9 do 17 hodin. 

 

Virgin Mary Chapel, Gerani, Rethymno - Civilní svatby se konají uvnitř nebo před kaplí, která se nachází přímo u moře. Město Rethymno leží 7 kilometrů směrem na východ. Doporučujeme tuto kapli pro všechny, kteří chtějí krásné, klidné a romantické místo. Svatební obřady jsou možné v týdnu od 9 do 17 hodin. 

 

Chania - radnice neumožňuje právní obřady mimo radnici. Je možný pouze civilní svatební obřad /10 minut/ na radnici v Chanii v pátek od 9 do 14 hodin a následně je možný symbolický svatební obřad v těchto kaplích: 

Akrotini, Platanias Chapel - svatby v týdnu od 13 do 16 hodin.

 

Agios Nikolas Chapel in Georgioupolis, Chania - Tato kaple slouží jako Boží ochrana pro ty, kteří se plaví na moři. Kaple svatého Mikuláše se nachází na malém skalním útvaru na západním konci populární osm kilometrů dlouhé pláži Georgioupolis. Doporučujeme pronájem malých lodí (80 euro tam i zpět / cesta 4-5 minut). Tato svatba je vhodná pro ty, kteří chtějí opravdu zažít zvláštní a jedinečný svatební den!

 

Agios Nikolaos - radnice umožňuje právní obřady mimo radnici.

Ostrov Spinalonga - bývalá benátská pevnost Kalidona postavená v 16. stol./kolem r.1571/ na ostrově Spinalonga /původně poloostrov, oddělený umělým příkopem/, chránila z moře město Agios Nikolaos, nebyla nikdy dobyta. Svatební obřady jsou na ostrově možné pouze symbolické. Doporočujeme kombinaci civilního obřadu na radnici v Agios Nikolas  a symbolického obřadu na ostrově Spinalonga.

 

Agios Nikolaos Lake, Lassithi - svatební obřad probíhá přímo u jezera. Po obřadu můžete uspořádat oslavu v krásné restauraci "De Luc", který se nachází jen pár metrů od místa obřadu. Ceny jsou trochu vyšší, ale kvalita vynikající. Místo má dlouholeté zkušenosti s pořádáním svatebních hostin, a my s nimi spolupracujeme již více než 10 let. Svatby se konají každý pátek (po dohodě i jiné dny) od 10 do 14 hodin. 

 

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:

kod